W dzisiejszym odcinku podcastu wystąpiła Tessa Capponi-Borawska, aby opowiedzieć o polskim wydaniu kultowej książki kucharskiej Pellegrina Artusiego La scienza in cucina e l'arte di mangiar bene.
 
Książka ukazała się po polsku nakładem wydawnictwa Muza jako Włoska sztuka dobrego gotowania w ciekawym, bo ambitnym stylistycznie przekładzie właśnie Tessy Capponi-Borawskiej oraz Małgorzaty Jankowskiej-Buttitty.
 
Tessa Capponi-Borawska to włoska historyczka, pisarka i felietonistka. Od lat mieszka w Polsce i jest autorką wielu publikacji na temat kulinarnej kultury i historii Włoch, szczególnie jej rodzimej Toskanii.
 
Rozmowę przeprowadziła Natalia Mętrak-Ruda (STL).
 
---
 
Na przekład jest podcastem Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury, organizacji, która od 2009 roku zrzesza tłumaczy i tłumaczki książek, działając na rzecz lepszej widoczności zawodu, godziwych warunków pracy i życia oraz przyjaznych kontaktów między tłumaczami książek w Polsce i na świecie.
 
Na stronie Stowarzyszenia (stl.org.pl) można znaleźć dużą bazę ogólnodostępnej wiedzy dla osób zainteresowanych pracą tłumacza literackiego, a także kontakty do tłumaczy i tłumaczek zrzeszonych w STL. 
 
Jeszcze więcej danych i informacji na temat aspektów finansowych, prawnych i organizacyjnych dostępnych jest dla zalogowanych członków.
Chętnie wysłuchamy Waszych uwag i sugestii pod adresem podcast@stl.org.pl
Zdjęcie Tessy Capponi-Borawskiej: Antonina Samecka. 
Share | Download
Podbean App

Play this podcast on Podbean App